دکتر نوشین یمانی / سردرد / سردرد در فصل بهار
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سردرد در فصل بهار

سردرد در فصل بهار

برای برخی ، سردرد می تواند همیشگی باشد. برای دیگران می تواند یک عارضه مزمن باشد و برای برخی در فصل خاصی رخ دهد برای مثال در فصل بهار. علائم سردرد باعث می شود که فرد نتواند زندگی با کیفیتی داشته باشد. این درد ناراحت کننده است.

از یک درد طولانی پشت چشم تا فشار کامل به سر فرقی نمی کند، روزی که با سردرد شروع می شود اغلب با یک درد نیز پایان می یابد. برای کسانی که رنج می برند ، تشخیص دقیق دلیل آن اغلب دشوار است ، اما ما در اینجا به شما کمک می کنیم. برای درک کامل اینکه سردرد شما از کجا ناشی می شود ، ابتدا باید رایج ترین علائم و علل را درک کنید:

سردردهای تنشی

 شایعترین نوع سردرد، سردرد تنشی است که احساس درد معمولاً به این صورت است که گویی در اطراف سر درد پراکنده دارید. این درد معمولاً با افزایش حساسیت به نور یا صدا یا حساسیت به لمس عضلات سر یا گردن همراه هستند.

سردردهای خوشه ای

 یکی از دردناک ترین سردردها ، سردرد خوشه ای است که با توجه به درد شدید در یک طرف سر طبقه بندی می شود. علائمی که با آن در ارتباط هستند نیز در همان سمت سر ظاهر می شوند. این سردردها اغلب در “دوره ها” یا “چرخه های متناوب” اتفاق می افتند.

سردرد در فصل بهار

سردرد در فصل بهار

سردردهای سینوسی

 وقتی درد شما در ناحیه خاصی از صورت مانند بینی ، چشم یا دندان شما قرار دارد و با حرکت یا لمس افزایش می یابد ، احتمال دارد که سردرد سینوسی باشد. این سردردها اغلب هنگامی که بینی یا سینوس ملتهب می شوند ، باعث فشار بر حفره بینی ، صورت و سر شما می شوند.

از موارد تحریک کننده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • الکل
  • سیگار
  • بخارات سنگین
  • گرده گل
  • قرص های خواب آور

با هر سردرد ، مقدار زیادی آب بنوشید و به علائم خود توجه کنید. اگر سردرد خیلی شدید است که نمی توانید کار کنید یا به نظر می رسد هیچ چیزی تسکین دهنده نیست ، وقت آن است که با یک متخصص صحبت کنید. اگر هر کدام از این سردردها در فصل خاصی رخ می دهند حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

سردرد فصلی

سردردهای فصلی داستان متفاوتی دارند. در فصل بهار به دلیل وجود گرده گل در هوا احتمال آلرژی و حساسیت خیلی زیاد است که در این صورت نیاز است که بررسی های لازم صورت گیرد. در صورتی که سردرد ناشی از آلرژی باشد، با داروهای ضد حساسیت می توان به درمان سردرد کمک کرد.

نتیجه گیری

در صورتی که سردرد در فصل بهار را تجربه می کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید تا روش های درمانی خاصی برای شما به کار گرفته شود. در این صورت می توان بهترین روش را برای درمان به کار برد و نتیجه درمان موفقیت آمیز خواهد بود.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی

بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی

بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی یا نورولوژیست ها در زمینه تشخیص و درمان بیماری های سیستم عصبی تخصص دارند.  یک پزشک عمومی می تواند در صورتی که مشکوک به بیماری های سیستم عصبی است، بیمار را به یک نورولوژیست ارجاع دهد. بیماری های سیستم عصبی شامل طیف وسیعی از بیماری ها...

بهترین متخصص سردرد در دبی

بهترین متخصص سردرد در دبی

سردرد یکی از مشکلات شایع در دهه اخیر است و به دلیل بیماری های بدخیمی که همه گیر شده است، مانند تومورهای مغزی، بسیاری از افراد با تجربه علائمی مانند سردرد نگران می شوند. از سوی دیگر سردرد می تواند بسیار آزاردهنده باشد و انجام بسیاری از فعالیت های روزمره را دشوار سازد....

انواع سردرد های متداول

انواع سردرد های متداول

سردردها می توانند آزاردهنده باشند ولی اغلب انواع سردرد ها خطر خاصی ندارند و معمولاً در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند: سردرد تنشی سردرد میگرن سردرد خوشه ای گاهی اوقات علائم مشترکی در انواع سردرد ها وجود دارد که تشخیص را مشکل می سازد. ولی برخی علائم مشخص می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

تماس سریع