دکتر نوشین یمانی / سردرد / سردرد بعد از تزریق واکسن کرونا
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سردرد بعد از تزریق واکسن کرونا

سردرد در فصل بهار

با شروع اپیدمی کرونا کسی تصور نمی کرد ویروس به این اندازه کوچک به اندازه دوسال در جامعه بماند و پایان یافتن آن آرزوی مردم شود. با کشف واکسن های موثر برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا خبر خوش حال کننده ای به مردم رسید. امروزه بیشتر مردم دست کم یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و ایمنی تقریبا نسبی نسبت به کرونا دارند.

پس از دریافت واکسن کرونا عوارض و علائم متفاوتی ممکن است مشاهده شود. که سردرد یکی از عوارض پس از تزریق واکسن کرونا می باشد. در طول مقاله به عارضه سردرد پس از تزریق واکسن کرونا و روش ها درمان و التیام آن می پردازیم.

عوارض تزریق واکسن کرونا در بیشتر موارد مشابه است و شامل مواردی همچون قرمزی و تورم در محل تزریق واکسن سردرد ، بدن درد، تب گذرا و علائمی شبیه آنفولانزای خفیف امری طبیعی بوده که نیاز به نگرانی ندارد. در مواردی ممکن است دل درد و سردرد و علائم عصبی شدیدی مشاهده شود و یا تب شدید ایجاد شود در این موارد لازم است تا به پزشک مراجعه شود.

سردرد پس از تزریق واکسن

برخی معتقد اند تزرق واکسن کرونا باعث بروز میگرن می شود. البته واکسن کرونا در افراد مبتلا به میگرن می تواند باعث ایجاد سردرد های شدید شود. دلیل این مسئله مشخص نیست و نمی توان مورد قطعی را برای آن ذکر کرد. اما وجود مقدار مختصری سردرد پس از تزریق واکسن طبیعی است حتی در افرادی که پیش از این دچار میگرن نبوده اند!

درمان سردرد پس از تزریق واکسن

پس از تزریق واکسن توصیه می شود از مسکن های قوی برای تسکین درد خود استفاده نکنید و استامینوفن را جایگزین آن کنید. به طور کلی مصرف مسکن های بسیار قوی و در نوبت های زیاد در هفته توصیه نمی شود. پیشنهاد ما مطالعه مقاله روش های غیر دارویی برای تسکین سردرد است. در طول این مقاله به روش های غیر شیمیایی برای درمان سردرد می پردازیم.

برای درمان سردرد پس از دریافت واکسن استراحت کنید و از عواملی که باعث تحریک سردردتان میشود به دور باشید. سردرد های میگرنی ممکن است بخاطر عوامل مختلفی عود کند و حساسیت به بو ،صدا یا نور ایجاد کند. در این دوران از عوامل حساسیت زا دوری کنید. سردرد های پس از تزریق واکسن موقتی بوده و پس از مدتی از بین می رود.

اگر دچار میگرن هستید می توانید مقاله دارو های موثر در درمان سردرد های میگرنی را بخوانید.

دکتر نوشین یمانی

دکتر نوشین یمانی در سال 1395 بورد تخصصی نورولوژی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند. ایشان دوره فلوشیپ سردرد را در مرکز سردرد دانمارک که جزو معتبرترین مراکز سردرد دنیا است نزد پرفسور جس السن (Professor Jes Olesen) ملقب به پدر سردرد دنیا با موفقیت گذراندند و همچنین دوره بین المللی دوساله مستر سردرد را در دانشگاه کپنهاگ دانمارک درسالهای 2018-2020 گذراندند و علیرغم پیشنهاد کار و اقامت به ایشان در کشور دانمارک بعنوان اولین پزشک ایرانی دارای مدرک فلوشیپ سردرد جهت خدمت به هم میهنان خود به ایران بازگشتند و به عضویت هیئت علمی دانشگاه درامدند.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

تماس سریع