دکتر نوشین یمانی / سردرد / درمان سردرد با ماساژ
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درمان سردرد با ماساژ

آیا می دانستید که حدود 45 میلیون آمریکایی از سردردهای مزمن رنج می برند؟ سردردهای مزمن یکی از شایع ترین مشکلاتی است که هر ساله به پزشکان ارائه می شود. افراد مبتلا به سردرد به دنبال درمان هستند. سردرد اغلب با داروهای بدون نسخه یا تجویزی درمان می شود. این درمان ها بسیار موثر هستند، اما می توانند یک راه حل موقت برای یک مشکل مزمن باشند. درمان سردرد با ماساژ در درمان میگرن و سردردهای تنشی بسیار موثر است.

درمان سردردهای تنشی با ماساژ

این نوع سردردها می تواند ناشی از اسپاسم عضلانی، نقاط ماشه ای، اختلال عملکرد TMJ، جایگاه گردن، استرس، تغییرات هورمونی/شیمیایی، کم آبی بدن و استرس/اضطراب باشد. سردرد تنشی می توانند به صورت احساس سفتی یا انقباض در سر، به صورت درد در سر یا درد ارجاعی در گردن، شانه ها و بازوها، به صورت اسپاسم/درد عضلانی، به صورت درد در فک یا به صورت درد در اطراف شقیقه و پشت چشم ظاهر شوند. سردردهای تنشی معمولاً با سایر حساسیت ها مانند حساسیت به نور و صدا یا حالت تهوع همراه نیستند.

درمان سردردهای تنشی با ماساژ

درمان میگرن با ماساژ

این نوع سردردها هنوز تا حدودی مرموز هستند. اعتقاد بر این است که آنها به دلیل جایگاه گردن، تغییرات شیمیایی/هورمونی، مشکلات عصبی، مشکلات عروقی، محرک های محیطی، حساسیت های غذایی و/یا تنظیم قند خون ایجاد می شوند. میگرن می تواند بسیار شدید باشد و تا چند روز ادامه داشته باشد. این سردردها معمولاً با برخی از حساسیت ها مانند حساسیت به نور، صدا و حالت تهوع/استفراغ همراه هستند.

هم سردردهای تنشی و هم میگرن به طور موثر با ماساژ درمانی درمان شده اند. ماساژ نه تنها می تواند به تسکین سردرد کمک کند، بلکه می تواند به جلوگیری از بروز سردرد نیز کمک کند.

ماساژ به دلایل زیادی مفید است

ماساژ گردش خون را تقویت می کند ماساژ می تواند جریان خون را در نواحی ایسکمیک (فقدان جریان خون) افزایش دهد و بنابراین به تسکین درد کمک می کند.
ماساژ درد ناشی از نقاط ماشه ای را کاهش می دهدنقاط ماشه ای مناطقی از بافت بیش از حد تحریک پذیر هستند که بسیار حساس هستند و همچنین می توانند درد را به سایر نواحی بدن ارجاع دهند. درمان نقطه ماشه ای یا درمان عصبی عضلانی (NMT) می تواند به کاهش درد و ارجاع به گردن و سر کمک کند.
ماساژ اسپاسم/تنش عضلانی را تسکین می‌دهدماساژ می‌تواند به شل شدن ماهیچه‌های سفت مزمن و باندهای بافتی آموزش داده شده کمک کند. این به تعادل عضلانی و تراز گردن کمک می کند. همچنین، شل کردن ماهیچه‌هایی که به پایه جمجمه متصل می‌شوند (زیر پس سری) می‌تواند سردردهای تنشی را که از پشت سر و داخل چشم حرکت می‌کنند و سردردهای منقبض کننده «معافیت مانند» که بسیاری از افراد از آن رنج می‌برند، تسکین دهد.
ماساژ به تنظیم هورمون‌های خاص کمک می‌کندنشان داده شده است که ماساژ درمانی سطح هورمون استرس کورتیزول را کاهش می‌دهد. ماساژ درمانی همچنین اندورفین را افزایش می دهد و سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک می کند، بنابراین آرامش را افزایش می دهد. به دلیل این اثر هورمونی، ماساژ درمانی می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد. این یک چرخه کوچک آرامش است: کاهش استرس = خواب بهتر = سردرد کمتر = کاهش استرس =…… و غیره و غیره.
میگرنتحقیقات دقیقاً مشخص نیست که چرا ماساژ درمانی به افرادی که از سردردهای میگرنی رنج می برند کمک می کند. با این حال، در مطالعات متعدد، ماساژ درمانی برای کاهش دفعات و طول مدت میگرن نشان داده شده است.

یکی از جالب ترین چیزهای این تحقیق این است که بالاخره یک درمان غیر دارویی برای سردرد وجود دارد. ماساژ درمانی می تواند درمانی ایمن و موثر باشد. با این حال، باید بگوییم که دلایل بالقوه بسیاری برای سردرد وجود دارد، و برخی از آنها بسیار جدی هستند. اگر از سردردهای مزمن رنج می برید، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که به درمان اضافی نیاز ندارید. هنگامی که از پزشک خود نتیجه گرفتید، تا آنجا که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سردرد خود در اختیار ماساژ درمانگر خود قرار دهید و او می تواند به ایجاد پروتکلی که برای شما مناسب است کمک کند.

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی

بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی

بهترین متخصص مغز و اعصاب در دبی یا نورولوژیست ها در زمینه تشخیص و درمان بیماری های سیستم عصبی تخصص دارند.  یک پزشک عمومی می تواند در صورتی که مشکوک به بیماری های سیستم عصبی است، بیمار را به یک نورولوژیست ارجاع دهد. بیماری های سیستم عصبی شامل طیف وسیعی از بیماری ها...

بهترین متخصص سردرد در دبی

بهترین متخصص سردرد در دبی

سردرد یکی از مشکلات شایع در دهه اخیر است و به دلیل بیماری های بدخیمی که همه گیر شده است، مانند تومورهای مغزی، بسیاری از افراد با تجربه علائمی مانند سردرد نگران می شوند. از سوی دیگر سردرد می تواند بسیار آزاردهنده باشد و انجام بسیاری از فعالیت های روزمره را دشوار سازد....

انواع سردرد های متداول

انواع سردرد های متداول

سردردها می توانند آزاردهنده باشند ولی اغلب انواع سردرد ها خطر خاصی ندارند و معمولاً در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند: سردرد تنشی سردرد میگرن سردرد خوشه ای گاهی اوقات علائم مشترکی در انواع سردرد ها وجود دارد که تشخیص را مشکل می سازد. ولی برخی علائم مشخص می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =

تماس سریع