دکتر نوشین یمانی / دسته بندی نشده / بهترین متخصص سردرد در دبی

بهترین متخصص سردرد در دبی

سردرد یکی از مشکلات شایع در دهه اخیر است و به دلیل بیماری های بدخیمی که همه گیر شده است، مانند تومورهای مغزی، بسیاری از افراد با تجربه علائمی مانند سردرد نگران می شوند. از سوی دیگر سردرد می تواند بسیار آزاردهنده باشد و انجام بسیاری از فعالیت های روزمره را دشوار سازد. به این ترتیب شاید نیاز باشد که به یک متخصص سردرد مراجعه کنند. یک متخصص سردرد پزشکی است که تخصص مغز و اعصاب دارد و در زمینه درمان انواع سردرد مانند سردردهای تنشی، خوشه ای، سینوسی، میگرن و … دوره می بیند و تخصص دارد.

متخصص سردرد تنشی در دبی

سردرد تنشی یکی از سردرد های رایج است که درمان آن اهمیت بالایی دارد. درمان این نوع سردرد با استفاده از مسکن های مخصوصی انجام می گیرد. علامت اصلی سردرد تنشی درد در دو طرف سر است. سردرد تنشی در صورتی که با استفاده از مسکن های مناسبی درمان شود، به راحتی از بین می رود.

متخصص سردرد خوشه ای در دبی

سردرد خوشه ای از نادرترین انواع سردرد است که بسیار دردناک است و مممکن است قرار فرد را بگیرد. این سردرد در سنین خاصی افراد را درگیر می کند. افردی که به سردرد خوشه ای مبتلا می شوند، معمولاً بعد از سال ها درگیری با این نوع سردرد به پزشک متخصص سردرد مراجعه خواهند کرد. سردرد خوشه ای به صورت دوره ای افراد را درگیر می کند و در یک روز تا ساعت ها می تواند فرد را درگیر نماید. سردرد خوشه ای شاید دردناک ترین نوع سردرد باشد که معمولاً به صورت یک طرفه بروز می کند. به نوعی که تنها یک طرف سر را درگیر می کند.

متخصص سردرد سینوسی در دبی

سردرد سینوسی که به دلیل تورم و التهاب سینوس ها رخ می دهد، از انواع سردرد هایی است که افراد دارای سینوزیت را درگیر می کند. در بسیاری از موارد سردرد مربوط به سینوزیت با درمان سینوزیت درمان می شود ولی در صورتی که سینوزیت تشخیص داده نشود و درمان مناسب برای آن انجام نگیرد، امکان اینکه افراد به متخصص سردرد مراجعه کنند وجود دارد. ولی برای درمان سینوزیت لازم است که به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنند.

سردرد
سردرد

متخصص سردرد میگرن در دبی

سردرد میگرن از انواع سردرد های رایج در بین مردم است که در دوره های مختلف زندگی افراد را درگیر می کند. سردرد میگرن یکی از شایع ترین و فراگیر ترین انواع سردرد است. میگرن راه های درمانی مختلفی دارد و و لازم است که در ابتدا نوع سردرد میگرن تشخیص داده شود. در بسیاری از موارد بهترین راه پیشگیری از میگرن است. استفاده از بوتاکس برای درمان سردرد در بسیاری از موارد موثر بوده است. برای دست یابی به بهترین و مناسب ترین راه درمان سردرد، متخصص می تواند تصمیمات لازم را بگیرد.

تشخیص انواع سردرد در دبی

سردرد همان طور که ذکر شد انواع مختلفی دارد ولی ما به چهار نوع از انواع مهم سردرد اشاره کردیم. یک متخصص سردرد نوع دقیق سردرد را با انجام انواع تست ها و آزمایش ها تشخیص می دهد. به این ترتیب می توان درمان مناسب سردرد را در پیش گرفت. بنابراین با تجربه سردرد های مزمن نیاز است که به یک متخصص سردرد مراجعه داشته باشید تا تشخیص و درمان مناسب صورت گیرد و استفاده سرخود از داروهای مسکن به هیچ وجه مناسب نیست.

صحبت های دکتر نوشین یمانی درباره سردردهای مکرر را بشنوید:

درمان انواع سردرد با توجه به نوع سردرد، متفاوت است. همچنین درمان مناسب با توجه به شرایط بیمار، سن بیمار، میزان سردرد و تعداد دفعات حمله سردرد متفاوت است. همچنین برخی روش های درمانی برای برخی افراد موثر است در حالی که برای دیگران می تواند مناسب نباشد. به همین دلیل نمی توان یک روش درمانی را برای همه به کار برد و نیاز به نظر متخصص مربوطه دارد.

آیا نیاز به متخصص سردرد دارم؟

در صورتی که با راه های درمانی خانگی و ساده نتوان سردرد را برطرف کرد، برخی اوقات نیاز است که به متخصص سردرد مراجعه نمود. متخصص سردرد علائم فرد را بررسی می کند و به دنبال علت بیماری می گردد. همچنین برنامه خاصی برای روند درمانی و بهبود علائم بیمار مشخص می کند. پزشک می تواند کمک زیادی به بیمار در این زمینه کند ولی متخصص سردرد به درمان اصولی تر بیماری می پردازد.

همه افراد نیاز به متخصص سردرد ندارند و در شرایط خاصی نیاز به مراجعه به متخصص است. در مواردی که فرد به میگرن یا دیگر انواع سردرد مبتلا شده باشد، نیاز است که به متخصص سردرد مراجعه داشته باشد.

در صورتی که راه های مختلف درمانی اثربخش نباشند:

در صورتی که مسکن ها نتوانند به شما کمک کنند، یا مسکن ها درد را کاهش دهند ولی اثرات جانبی مختلفی داشته باشند، یا پزشک راه های درمانی مختلفی را به کار برده باشد و موثر واقع نشده باشد، نیاز است که به متخصص سردرد مراجعه کرد.

در صورتی که سردرد مکرر و زیاد باشد:

در صورتی که سردرد در زمان های مختلف سراغ فرد بیاید و در اغلب مواد فرد را درگیر کند، سردرد مکرر است و نیاز به مراجعه به متخصص سردرد است.

سردردهایی که برای بیش تر از 72 ساعت فرد را درگیر کنند و یا بیشتر از یک تا دو بار در هفته سراغ فرد بیاید، احتمالاً نیاز است که متخصص علت را بررسی کند. در صورتی که برای سردرد تقریباً هر روز داروهای مسکن مصرف می کنید، یا دوز مصرفی دیگر پاسخگوی درد نیست، نیاز است که به متخصص سردرد مراجعه شود.

در صورتی که سردرد ها شدید باشند:

هرچه سردرد ها وخیم تر باشند، احتمال اینکه به متخصص نیاز داشته باشید بیشتر است. سردرد های وخیم می تواند در کارهای روزمره اختلال ایجاد کند و فرد نتواند در مدرسه یا محل کار عملکرد درستی داشته باشد.

احتمال دارد که فرد به میگرن مبتلا باشد که با سردردهای تنشی متفاوت است. میگرن به صورت یک درد مبهم شروع می شود که به طور مداوم ادامه پیدا می کند. میگرن ها معمولاً همراه با حالت تهوع، استفراغ، حساسیت به صدا و نور هستند. متخصص می تواند میگرن را تشخیص دهد و درمان کند.

در صورتی که متوجه شدید که سردرد با علائم و کیفیت متفاوتی بروز کرده است و با حالت معمول متفاوت است، احتمالاً نیاز به بررسی های بیشتر توسط متخصص است. اگر الگوی سردرد خود را می شناسید و متوجه تغییری در شدت سردرد و تکرار وقوع آن شدید، یا درد را در قسمت های دیگر سر احساس می کنید، نیاز به بررسی های بیشتر است.

در صورتی که به دیابت یا آلرژی مبتلا هستید، متخصص سردرد می تواند یک برنامه تخصصی درمانی را با توجه به نیاز های شما ترتیب بدهد.

مقالات مرتبط
سردرد در دوران بارداری

سردرد در دوران بارداری

سردرد در دوران بارداری را بسیاری از زنان تجربه می کنند. علائم آن می توانند ناراحت کننده باشند، اما راه های مختلفی برای کنترل سردرد وجود دارد. هیدراته ماندن، مدیریت سطح استرس، خواب کافی و دوش آب گرم می تواند به تسکین سردرد کمک کند. از سوی دیگر، پوشیدن لباس های گشاد،...

اکسیپیتال نورالژی

اکسیپیتال نورالژی

اکسیپیتال نورالژی بیماری است که در آن اعصاب موجود در پشت سر آسیب می‌ببیند. این عصب ها مانند اعصاب ستون فقرات محافظت شده نیستند و به اعصاب پس سری مشهورند. هنگامی که این اعصاب بر اثر عوامل مختلف آسیب ببیند، فرد در ناحیه پشت سر احساس درد می‌کند و به این حالت اکسیپیتال...

زالو درمانی برای سردرد

زالو درمانی برای سردرد

زالو درمانی برای سردرد قرن هاست برای درمان انواع سردردها استفاده می‌شود. سردرد می‌تواند فوق العاده عذاب آور باشد و باعث شود ما نتوانیم بر روی کارهایمان تمرکز کنیم و از فعالیت های روزانه خود لذت ببریم. خوشبختانه، انواع مختلفی از درمان ها برای کمک به تسکین سردرد ما وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

تماس سریع